Jdi na obsah Jdi na menu
 

O nás

Jsme více nadšenci, než-li obchodníci. Baví nás hudba, tvořivost, důvěra v proces. Prodej nástrojů vnímáme spíše jako smysluplný koníček, než-li jako výdělečnou činnost. Jonáš je zkušený muzikant a facilitátor, Petr je profesionální fotograf a nadšený statkář. ​fullsizeoutput_2370.jpeg

Nástroje nabízíme, neb nás o ně lidé žádají. Naplňuje nás radostí, když můžeme zprostředkovávat kvalitní hudební a zvukové vibrace za rozumnou cenu. Mnohé z našich nástrojů mají uklidňující účinek na mysl i tělo, jejich zvuky dodávají odvahu "vlastnoručně" improvizovat a hudebně plynout, což přirozeně vede ke spojení s vlastním nitrem a vnitřními hlubinami. 

Se všemi nabízenými nástroji máme osobní vztah a mnoho prožitých příběhů. Prioritou je osobní vztah také s výrobci a dovozci, preferujeme i osobní vztah se "zákazníky". Nesnažíme se zviditelnit skrze reklamy či agresivní slevové nabídky, usmíváme se a spolupracujeme s "konkurencí" namísto snah stát se výhradními dovozci různých značek. Udržujeme ceny v hladině "nepřešponované" a co nejvíce příznivé pro kupující. Eshop není naší hlavní výdělečnou činností, proto jsou občas dodací lhůty o poznání delší než-li u klasických eshopů, za což se omlouváme.

fullsizeoutput_aec.jpeg

 

 

 

 

 

 

Trochu detailněji o nás a jak vznikl tento web:

Jonáš je vystudovaný učitel hudby a profesionálně vede více jak deset let hudební, taneční a sebe-poznávací workshopy po celé Evropě, dnes již i v Severní Americe, Indii a především na Novém Zélandě, kde momentálně žije. Jeho radostí je napomáhat "nemuzikantům" a "nezpěvákům", aby se odvážili a projevili, neb nadevše miluje ono nepopsatelné plynutí, které se ve skupině lidí vyskytne, jsou-li účastníci uvolnění a přirození. Jonáš věří, že jedním z jeho poslání je právě takto sloužit společnosti a učit lidi znít a přirozeně harmonizovat. Několik let se také věnoval supervidované muzikoterapii s lidmi označovanými jako "lidé s poruchou autistického spektra".

Jeho záměrem nikdy nebylo prodávat nástroje. Jelikož však ke své práci používá velmi neobvyklé hudební nástroje a všelijaké atypické zvuko-hračky, velmi často se setkával s dotazy, zda by mohl takové nástroje pomoci sehnat dalším nadšencům. Vzhledem ke svým osobním kontaktům s mnoha výrobci a dovozci, začal pomáhat účatníkům svých workshopů s výhodnou koupí nástrojů. No a jelikož výrobci i dovozci ho osobně znali a věděli, že není řadovým překupníčkem, nýbrž muzikantem a muzikoterapeutem, mohl začít nástroje nabízet za neobvykle štědrých podmínek. 

Jen tak cvičně o nabízených nástrojích napsal malou zmínku na svém webu www.pisensrdce.cz a velmi ho překvapila masivní reakce a velmi urychlené přehlcení objednávkami. Nestíhal odpovídat na emaily a snažil se svůj web trochu zneviditelnit. 

Petr začal před mnoha lety pravidělně chodit na hudební meditace (bubnovací kruhy, nebo jak jsme tomu tenkrát říkali), které Jonáš vedl každý týden v Sibřině u Prahy. Petr je ostřílený fotograf a když viděl Jonášovu nabídku na webu (některé nástroje byly foceny jen mobilem), zhrozil se a takřka Jonáše donutil, aby své nástroje přivezl do Ateliéru, načež mu daroval profesionální fotky k přetvoření své internetové nabídky. 

To poptávku ještě zvýšilo a Jonáš už vůbec nestíhal. Preferoval čas v kruzích lidí a tak někdy "zákazníci" museli čekat na odpověď ohledně hudebních nástrojů i několik měsíců. Někdy se workhsopů nakupilo tolik, že hrál a zpíval i s více různými skupinami lidí na několika různých místech během jednoho dne, stále řídil svou bubny přeplněnou dodávku z místa na místo, přespával v lesích... 

Pak se navíc na svých mezi-kontinentálních cestách zamiloval do Kanaďanky Katie žijící na Novém Zélandu a tak na prodej nástrojů v Čechách už nebylo ani pomyšlení. Přestože napsal na web velkým rudým písmem s mnoha vykříčníky, že eshop je zrušen, mnoho lidí stále psalo a poptávalo nástroje. Moudrý Petr vytušil možnost jak Jonáše opět podpořit a tak se nabídl, že může nástroje v Čechách opečovávat, skladovat a rozesílat. 

No a tak to teď je. Jonáš žije u protinožců a cestou přes exotické země nakupuje zázračné zvuko-předměty, které posílá na Petrův statek v Jižních Čechách, odkud Petr nástroje rozesílá či rozváží po Evropě. ​screen-shot-2017-02-08-at-17.00.12.jpg